22.02.2016 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodej ciderů v obchodech se loni v ČR skoro ztrojnásobil

Objem prodaných ciderů v maloobchodní síti se loni v Česku meziročně skoro ztrojnásobil. Lidé si jich koupili 44 100 hektolitrů proti předloňským 16 200 hektolitrům. Vyplývá to z dat společnosti Nielsen, která se maloobchodním trhem zabývá. Za kvašené jablečné mošty lidé zaplatili 254 milionů korun, meziročně více než dvojnásobek. Cidery loni zlevnily o 17 procent, v průměru se litr prodával za 57,60 Kč.

Cidery mají ve své nabídce všechny čtyři hlavní pivovarnické společnosti. Ty očekávají růst prodejů i letos. Předloni se prodej ciderů v obchodech zvýšil dokonce na pětinásobek, stále jde ale proti celému pivnímu trhu o okrajovou záležitost, protože piva předloni pivovary v Česku uvařily 19,65 milionu hektolitrů. Údaje o loňské výrobě piva ještě nejsou známé. Podle Plzeňského Prazdroje, který prodává cider Kingswood, rostl i trh v restauracích. Heineken loni rozšiřoval portfolio ciderů Strongbow a uvedl na trh čtyři nové příchutě. "Strongbow se na českém trhu stal lídrem v kategorii ciderů, protože mu patří už více než polovina tržního podílu v obchodech," řekla za firmu Jana Pikardová. Podle mluvčího Budvaru Petra Samce se loni zlepšily i prodeje cideru Somersby, který Budvar dováží od dánského výrobce. Staropramenu podle manažera značky Carling Cider Davida Šeberleho vzrostly prodeje o desítky procent.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down