Prodej drůbežího masa v Itálii klesl kvůli ptačí chřipce

Italové reagují na zprávy o výskytu ptačí chřipky, která se o víkendu v této zemi objevila poprvé, nižší spotřebou. Prodej drůbežího masa v Itálii se snížil o více než 50 procent. Informovala o tom federace Coldiretti, která sdružuje farmáře.

Italské ministerstvo zdravotnictví v sobotu oznámilo, že byl zjištěn vysoce patogenní virus H5N1 u šesti mrtvých labutí na jihu země. Vedle Itálie byl virus o víkendu zjištěn také v Řecku, což znamená první výskyt v zemích Evropské unie.
„Okamžitá reakce trhu se odrazila v propadu konzumace drůbežího masa o více než 50 procent. To ohrožuje celé odvětví,“ uvedlo sdružení Coldiretti. Už v loňském roce se prodej drůbežího masa v Itálii snížil asi o deset procent, rovněž kvůli obavám spotřebitelů z nákazy, i když v té době Itálie neměla žádný prokázaný případ výskytu ptačí chřipky. Vláda nicméně odpověděla celostátní kampaní, která měla drůbeží maso opět zpopularizovat.
V Itálii se ročně zpracuje 1,13 milionu tun drůbežího masa. Z toho nejvíce připadá na oblasti na severu země, napsala agentura Reuters.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *