20.05.2004 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodej piva SABMiller v Evropě roste

Druhá největší pivovarnická skupina světa, evropská část SABMilleru, která zahrnuje Slovensko, Maďarsko, Polsko, Českou republiku, Rumunsko, Rusko, Itálii a Kanárské ostrovy, zvýšila v meziročním srovnání k měsíci březnu hrubý zisk o 22 procent. Prodej piva ve stejném období stoupl o osm procent.

V České republice skupina zaznamenala meziroční zvýšení prodeje o necelá čtyři procenta, což je dvojnásobek nárůstu celkové produkce piva v ČR, uvedl generální ředitel SABMiller Graham Mackay. Čtyři ze zemí, kde má SABMiller své dceřiné společnosti, vstoupily do Evropské unie, a to podle něj povede k větší politické, ekonomické i měnové stabilitě regionu a zároveň k nárůstu spotřeby piva.
Pivovarská skupina SABMiller je vlastníkem největšího českého pivovaru Plzeňský Prazdroj. O tuto značku je výrazný zájem, sdělil mluvčí Prazdroje Alexej Bechtin. Nárůst prodeje této mezinárodní prémiové značky v ČR o téměř 11 procent a ve světě o sedm procent potvrdil také Graham Mackey. Plzeňský pivovar oznámí svůj zisk v polovině srpna a valná hromada ho bude schvalovat o měsíc později, dodal mluvčí.
SABMiller loni vyrobil celkem více než 120 milionů hektolitrů piva. Zisk před zdaněním zvýšil o 49 procent na 1,89 miliardy dolarů. Tržby vzrostly o 41 procent na 12,65 miliardy USD.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down