10.09.2007 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodej Pivovarů Staropramen stoupl

Pivovary Staropramen prodaly v prvním pololetí letošního roku bez započtení zahraniční licenční výroby 1,58 milionu hektolitrů piva, což představovalo meziroční nárůst o devět procent. Odbyt stoupl jak v tuzemsku, tak i na zahraničních trzích, sdělila mluvčí Pivovarů Staropramen Michaela Trýznová.

Dvojciferný nárůst podle ní vykázal prémiový ležák Stella Artois, který Pivovary Staropramen vyrábějí v licenci. Vyšší odbyt zaznamenaly i značky Braník a Ostravar.  Stoupl rovněž prodej nealkoholických piv Staropramen a Stella Artois, a to ve srovnání s loňskem o 44 procent. Nealko piva zažívají podle pivovarských statistik v tuzemsku velký rozmach a jejich domácí produkce se za první pololetí meziročně zvedla o 90 procent na 247 tisíc hektolitrů.
Export Pivovarů Staropramen se v prvním pololetí zvýšil o 15,1 procenta na 327 tisíc hektolitrů piva. Nejvýznamnějšími zahraničními trhy jsou Slovensko, Švédsko, Německo a Velká Británie.
Pivovary Staropramen s 15procentním podílem na domácím trhu jsou druhým největším producentem piva v České republice. Patří do skupiny InBev, přední světové pivovarnické společnosti.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down