Prodejce palivového dřeva eviduje oproti loňsku dvojnásobný zájem

Prodejce palivového dřeva Deblice Lesy na Nymbursku eviduje oproti loňsku dvojnásobný zájem o palivové dřevo, dřevěné pelety a brikety. Společnost, která má zákazníky z Nymburska, Kolínska, Mladoboleslavska, Jičínska a Pardubicka, zdražila kvůli nárůstu provozních nákladů o 20 procent. Nyní zpracovává objednávky na další tři měsíce, uvedl na dotaz jednatel společnosti Petr Vondráček.

"Máme enormní nárůst zájmu nejen o palivové dříví, ale i o dřevěné pelety a brikety. Lidé si s ohledem na problémy s plynem, elektřinou, ale i blízkou válkou a s tím spojeným zastaveným dovozem z východu uvědomují, že toto je obnovitelný, tuzemský a bezpečný zdroj," řekl Vondráček. Kromě dalších nákladů podle něj výrazně stoupá i cena dřeva od vlastníků a není jasné, jaká bude za tři měsíce, tedy v období, kdy se tolik nekácí. "Věřím, že zejména na podzim a v zimě by se zvýšené ceny mohly alespoň částečně vrátit k normálu," doplnil Vondráček.

Společnost Deblice Lesy vznikla v roce 2003 na zemědělské usedlosti Deblice nedaleko Dymokur na Nymbursku. Provádí lesní práce pro soukromé, obecní i státní lesy, vyrábí krbové a palivové dříví, dřevěné brikety a dřevěné uhlí. Hospodaří na ploše přes 10 000 hektarů a ročně zalesňuje více než milion stromků, vytěží jich zhruba 100 000 metrů krychlových. Společnost má zhruba 30 zaměstnanců a s desítkami dalších spolupracuje při lesních pracích. Roční obrat má kolem 150 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down