18.08.2006 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodeje piva i nealkoholických nápojů v červenci stouply

Na tropickém červenci pivovary v Pardubickém kraji vydělaly. Pivovar Pardubice překonal rekord století, když vyrobil 11 tisíc hektolitrů piva, což bylo o osmdesát procent více v meziročním srovnání. Prodeje však stouply i u nealkoholických piv a sudových limonád, kterých se vyrobilo dokonce dvojnásobné množství, uvedl mluvčí pivovaru Miloš Flégr. Produkci zvýšil i pivovar v Poličce na Svitavsku.

Pardubický pivovar zvýšil produkci pro tuzemský trh, ale hlavně na export, zejména do Německa, podotkl mluvčí firmy. V tuzemsku je zájem především o výrobky značky Pernštejn. Největší poptávka byla podle Flégra po desítce a dvanáctistupňovém pivu. Soudí, že vyšší prodej Pita pravděpodobně souvisí nový silniční zákon, který vyšší množství alkoholu za volantem hodnotí jako trestný čin.
Loňský výstav pardubického pivovaru stoupl zhruba o 15 procent přibližně na 83 tisíc hektolitrů. Vývoz činil asi čtvrtinu, když se meziročně zdvojnásobil. Hlavním exportním trhem je Německo, vývoz se podařilo letos rozšířit na Francii, Itálii a Rusko. Známá černá devatenáctka Porter tvoří asi procento výstavu, dodal Flégr.
Na extrémním počasí vydělal i Měšťanský pivovar v Poličce. Zvýšili výstav asi o čtyři procenta přes 9000 hektolitrů, řekl předseda představenstva pivovaru Karel Witz. Za celý rok však očekává přibližně stejné vyrobené množství jako loňských zhruba 85 tisíc hektolitrů. Veškerá produkce poličského piva končí u tuzemských zákazníků. Pivovar má zhruba 1500 odběratelů, především mezi místními hospodami a prodejnami, kam pivo denně rozváží.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down