26.03.2018 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodeje potravin před Velikonocemi stoupnou o desítky procent

Před Velikonocemi stoupají prodeje zejména potřeb na pečení, vajíček, cukrovinek, tvrdého alkoholu či jehněčího masa. České rodiny utratí v průměru za velikonoční nákupy potravin 1140 Kč. Prodeje potravin příští týden stoupnou o desítky procent oproti běžnému týdnu. Návštěvnost před svátky zvýší i to, že na Velikonoční pondělí musejí být velké obchody zavřené. Vyplývá to z agenturní ankety mezi obchodníky.

Do obchodů příští týden zamíří podstatně více lidí. "Nárůsty jsou v řádech desítek procent a zvyšují se s blížícími se svátky," řekl mluvčí Teska Václav Koukolíček. Podle Lidlu se s blížícími se Velikonocemi návštěvnost prodejen zvyšuje několikanásobně, a to především ve dnech těsně před svátky. Ty tak patří k nejsilnějšímu prodejnímu období hned po Vánocích.

"Zákazníci rádi pečou, a tak mají zájem o přísady na pečení beránků, mazanců a dalšího velikonočního pečiva. Nesmíme zapomenout na sladkosti pro koledníky, např. čokoládová vajíčka, čokoládové zajíce a další cukrovinky," dodala mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Podle Globusu jsou mazance každým rokem oblíbenější. "Předpokládáme, že letos jich prodáme 140 000 kusů, pekařům projde rukama při jejich výrobě 10,5 tuny rozinek, sedm tun másla a pět tun mandlových plátků," uvedla Pavla Hobíková z Globusu. Jednoznačně nejprodávanější je podle ní mazanec s rozinkami a mandlemi.

"Co se týče alkoholických nápojů, zajímavé je, že podle našich zkušeností dávají zákazníci o Velikonocích přednost tvrdšímu alkoholu před vínem. Jeho prodeje stoupají o několik desítek procent, největší zájem je o sladké smetanové a vaječné likéry," uvedla mluvčí diskontů Lidl Zuzana Holá.

Albert loni před Vánocemi prodal několik desítek milionů kusů vajíček. Podle průzkumu Ipsos pro tento řetězec si více než třetina českých domácností peče vlastní mazanec, beránka dokonce 40 procent domácností.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down