07.10.2011 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodloužení do konce listopadu

V roce 2011 lze prodloužit období zařazení do agroenvironmentálních opatření (AEO) u podopatření, která končí k letošnímu 31. prosinci, případně 31. březnu 2012 s výjimkou podopatření Zatravňování orné půdy (C1), které není možné prodlužovat. Informovala o tom tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Kateřina Böhmová.

Na základě nařízení vlády č. 282/2011 Sb., které nabylo účinnosti 1. října letošního roku a novelizuje nařízení vlády č. 79/2007 Sb., o podmínkách provádění AEO, je možné žádat o prodloužení období zařazení do AEO do 31. prosince 2013, případně 31. března 2014.
Připomněla, že příjem žádostí o prodloužení období zařazení do AEO probíhá od 3. října na příslušných Agenturách pro zemědělství a venkov, přičemž nejpozději je je třeba podat do 30. listopadu 2011.
Žádost je možné podat na manuálně vyplněném formuláři, který je k dispozici ke stažení na webových stránkách Fondu (www.szif.cz) - Program rozvoje venkova -> OSA II -> Opatření zaměřená na udržitelné využívání zemědělské půdy -> Agroenvironmentální opatření – sekce ke stažení, nebo na předtištěném formuláři. Předtisk žádosti si žadatel může vytvořit sám přes Portál farmáře nebo mu bude předtisk poskytnut na příslušné AZV. Příručka k tvorbě k předtisku je k dispozici v elektronické podobě na www.szif.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down