02.07.2007 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Produkce nealko piva u nás stále roste

Produkce nealkoholického piva v České republice dál výrazně roste. Za letošní první čtvrtletí výroba dosáhla 78 tisíc hektolitrů, což je meziročně o 70 procent více. Vyplývá to z údajů Českého svazu pivovarů a sladoven.

Poptávka roste také po čepovaném pivu s minimálním obsahem alkoholu a okruh pivovarů, které nealko pivo nabízejí se rozšiřuje. Nyní je podle dostupných údajů v nabídce 21 značek, z toho dvě z dovozu. Před deseti lety to bylo devět značek.
Největší podíl na trhu, zhruba dvoutřetinový, drží Radegast Birell z produkce Plzeňského Prazdroje. Za 12 měsíců od loňského března do letošního dubna jeho odbyt stoupl o 48 procent.
Vzestup zájmu českých konzumentů odborníci připisují zejména změnám životního stylu, propagaci zdravé životosprávy, rostoucímu automobilismu i přísnějším postihům neukázněných řidičů v bodovém systému.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 20MB (4% of 500MB)