Produkce piva klesne o dvanáct procent

Lednové zdražení piva a ekonomická krize se nepříznivě promítá do výroby tuzemských pivovarů. Produkce piva letos klesne zhruba o dvanáct procent. To je dvojnásobné zrychlení poklesu proti loňskému roku, kdy se produkce odvětví snížila o šest procent.Informoval o tom výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý.

Podotkl, že pokles poptávky se netýká všech pivovarů a najdou se výjimky, které svou produkci naopak zvýšily.
Průmyslové pivovary v Česku měly podle Veselého za letošních prvních šest měsíců výstav 7,346 milionu hektolitrů. V tomto údaji není zahrnuta produkce čtvrtého největšího výrobce piva v zemi, Budějovického Budvaru, který svazu výsledky dosud nedodal. Loňský výstav Budvaru činil 1,2 milionu hektolitrů.
Spotřeba piva do konce června v České republice dosáhla 6,2 milionu hektolitrů. Vyvezlo se 1,136 milionu hektolitrů piva. V celkové spotřebě stále dominuje výčepní pivo, jeho podíl činí 57 procent. Do popředí zájmu se ale dostávají i ležáky, které už tvoří 37 procent celkové spotřeby piva v tuzemsku. Nadále roste poptávka po nealkoholickém pivu, jehož podíl se již blíží čtyřem procentům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *