24.02.2004 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prohlášení účastníků demonstrace chovatelů prasat ČR v Tišnově

Účastníci demonstrace, kterou vyhlásil a pořádal krizový štáb složený ze zástupců národního odbytového družstva CENTROODBYT, Agrární komory ČR, Zemědělského svazu ČR, Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů a Svazu chovatelů prasat Čech a Moravy a které se zúčastnili i představitelé Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy činí toto prohlášení a výzvu:

1) Vyzýváme všechny zpracovatele, aby neprodleně přistoupili na cenu 30 Kč/kg v živém.
2) Vyzýváme ministra zemědělství pana Jaroslava Palase, aby splnil slib, který dal představitelům krizového štábu minulý týden a vyhlásil druhý intervenční zásah na trhu vepřového masa s využitím prostředků, které nebyly vyčerpány v prvním tendru. Takový intervenční zásah, kde by garantovanou cenu dostali ne „pražští taxíkáři“ a překupníci, ale sedláci!
3) Vyzýváme všechny chovatele prasat, aby se k nám přidali a aby nás při další akci, bude-li toho třeba, nebyly stovky, ale tisíce!
4) Vyzýváme všechny chovatele prasat, aby vydrželi, nepodléhali dezinformacím a neprodávali pod 30 Kč/kg v živém, protože z pohledu situace na trhu k tomu není žádný důvod
5) Žádáme občany této země, aby s námi byli solidární a aby podpořili svoje české zemědělce v boji o jejich přežití.

Na závěr demonstrace pan Ladislav Steinhauser, předseda Českého svazu zpracovatelů masa, veřejně podpořil požadovanou cenu 30 Kč/kg v živém a uznal ji jako oprávněnou.

V Tišnově 24.2.2004

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down