Prohlédněte si halu AGE pro odchov kuřic z pohodlí domova

Společnost AGE s.r.o., která se zaměřuje na dodávky hal a stájových technologií pro chov drůbeže a prasat, připravila letos pro zemědělce zajímavou novinku. Tou je virtuální počítačová prohlídka haly pro odchov kuřic. Tu je možné navštívit celoročně, a to dokonce z pohodlí domova.

Od poloviny ledna 2021 se mohou návštěvníci prostřednictvím webových stránek www.age.cz zdarma zúčastnit virtuální prohlídky haly AGE pro odchov kuřic masného typu, která byla postavena v roce 2020 pro společnost BEST, spol. s r.o., v Kravařích. V rámci této počítačové návštěvy je možné celou halu důkladně prozkoumat a seznámit se blíže s technologiemi, které firma AGE s.r.o. pro chov drůbeže nabízí. Prohlídka obsahuje mnoho zajímavých fotek, videí a detailních popisků jednotlivých technologií.

Postavena za půl roku

Nová hala se začala v Kravařích stavět na přelomu února a března 2020 a postavená byla koncem července. Celková naskladňovací kapacita haly činí 22 000 kusů. Rozměr haly je 22 x 100 m a pět metrů zabírá přípravna, kde je zázemí pro obsluhu. V hale se nachází také hygienická smyčka. Vše je integrované do jednoho prostoru, přičemž hala je připravená na to, aby na ni v budoucnu mohla být napojena další hala o stejné velikosti.

Novou halu v Kravařích pro odchov hejna masného typu dodala firma AGE s.r.o. Naskladňovací kapacita haly činí 22 000 kusů

Krmení z podestýlky

Co se týče krmného systému, krmivo pro kuřice je spirálovým flexibilním dopravníkem transportováno do automatické vážní jednotky a z ní terčíkovým dopravníkem Discaflex následně do jednotlivých rozmetadel. Jakmile se rozmetadla spustí, obslouží celou plochu haly a kuřata sbírají krmivo přímo z podestýlky. To je dobré pro nasycení každého kuřete, zlepšuje se i kvalita podestýlky a zdravotní stav běháků. K uskladnění krmiva slouží sila výrobce Roxell.
Pro účely napájení byl v Kravařích instalován napájecí podvěsný kapátkový systém Impex, jenž je možné je doplnit několika typy odkapových misek. Odkapové misky se používají zejména pro brojlery, nosnice, odchovy a rodičovské chovy.

Ke skladování a přepravě krmiv slouží sila a dopravníky Roxell

Ventilace na míru

Řízení ventilace v hale má na starost centrální řídicí systém pro halové technologie AGE-VENT 300, prostřednictvím nějž je ovládáno i krmení, napájení i osvětlení v hale. Hlavní předností tohoto zařízení je nastavení, které pokrývá celý turnus. Jednotka AGE-VENT 300 byla vyvinuta firmou AGE s.r.o. a je chráněna patentem. Její nastavení a funkce mohou být přizpůsobeny požadavkům investora.

Řízení ventilace ve stáji má na starost centrální řídicí systém pro halové technologie AGE-VENT 300, jehož prostřednictvím je ovládáno i krmení, napájení i osvětlení v hale

Modulová konstrukce haly

Konstrukce haly je ocelová žárově zinkovaná s využitím PIR panelů s vysokou požární odolností. Jelikož se jedná o modulové řešení, rozměry haly lze přizpůsobit požadavku zákazníka. Další předností haly AGE je velmi dobrá technologie ventilace a tepelné izolace, jež pomáhají udržovat optimální mikroklima uvnitř haly. Haly AGE jsou přínosné nejen z pohledu vysoké úrovně welfare, kterou poskytují zvířatům, ale rovněž z hlediska spotřeby energií a lepšího dodržování biosecurity díky širším možnostem čištění a dezinfekce.

Přejme příjemnou prohlídku!

Age tým*

www.age.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down