Prohlídkové trasy Prazdroje prošlo loni rekordních 762 tisíc lidí

Prohlídkové trasy Plzeňského Prazdroje nalákaly loni do Plzně rekordních 762 tisíc turistů z 50 zemí. Číslo je o jedno procento vyšší, než byla návštěvnost v dosud nejúspěšnějším roce 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury (EHMK). Zhruba 60 procent lidí přijelo do pivovarů Prazdroj a Gambrinus, Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí tradičně z České republiky. Výrazně se zvýšil zájem návštěvníků z Asie, zejména z Číny, Tchaj-wanu a Jižní Koreje. Řekla to Pavla Mášková z pivovaru.

"Loni poprvé překonali množství německých turistů, kteří bývali tradičně nejpočetnější zahraniční skupinou návštěvníků," řekla. Kromě tradiční trasy Pilsner Urquell zpřístupnil loni Prazdroj pivovar Gambrinus. Tisíce návštěvníků prošly také školou čepování piva a senzorickou prezentací surovin.

Rekordní návštěvnosti dosáhl Prazdroj i díky pořádaným akcím. S velkým zájmem se setkaly například oslavy 175 let od uvaření první várky ležáku Pilsner Urquell a výstava o historii plzeňských hospod na nádvoří pivovaru, uvedla. Letos chystá kromě Léta v Prazdroji a Pilsner Festu zejména oslavy 100 let od vzniku republiky, jejichž součástí má být i výstava mapující historické období v pivovarnictví.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down