30.09.2011 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Projekt Bioškoly vstupuje do finále

S rozjíždějícím se novým školním rokem vstupuje do závěrečné fáze projekt „Bioškoly - zavádění biopotravin do škol a předškolních zařízení,“ vyhlášený Ministerstvem zemědělství ČR a naplňovaný od podzimu 2009 společností Country Life. Na konec minulého a na začátek tohoto školního roku nabídli aktéři projektu dětem, rodičům i pedagogům poslední kolekci výletů k ekozemědělcům i malých biojarmarků přímo ve školách. Těch, kteří jí využívají, oproti minulému roku přibylo.

Country Life, přední český výrobce a distributor zdravé výživy a potravin v biokvalitě, tak spolu s občanským sdružením PRO-BIOliga jako projektovým partnerem pokračují v naplňování záměru dodávat produkty ekofarem nejméně 20 školním stravovnám ve čtyřech krajích (Středočeském, Královéhradeckém, Jihomoravském a v Praze). Nejvíce jídelen nyní spolupracuje v hlavním městě (na 25) a Středočeském kraji (11). Jejich průběžně aktualizovaný seznam lze najít na portále projektu www.bioskoly.cz, stejně jako informační materiály s argumenty a radami pro školy, rodiče, ekozemědělce i výrobce a zpracovatele biopotravin, kteří by se na zavádění biostravy pro školáky chtěli podílet. Tyto letáky a brožury se široce distribuují mezi školská zařízení i při kontaktních akcích s veřejností.
Portál prezentuje od nabídky kurzů vaření z biopotravin přes semináře a besedy po zmíněné exkurze. „Uspořádáno jich společně bylo již na 40 a chystané říjnové školní biojarmarky už budou opravdu poslední, “zdůrazňuje Karel Merhaut, tiskový mluvčí projektu Bioškoly. „Všichni, kdo by se chtěli na místě přesvědčit, jak mohou takové, celkem jednoduché, kontaktní akce přispět k naší myšlence všude, kde BIO pro děti rovněž chtějí, by si je neměli nechat ujít. Školy tu mohou získat přímé přátelské kontakty s těmi, kdo jim potraviny produkované ohleduplně k přírodě, zvířatům i krajině mohou dodávat, posiluje se i jejich důvěra v odpovědnost takového hospodaření, v jeho kontrolu a tím i v kvalitu všeho, co touto cestou dětem ekofarmáři nabízejí.“

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down