Projekt Obědy do škol ve Středočeském kraji využívá více než tisíc dětí

Středočeský kraj pokračuje čtvrtým rokem v projektu Obědy do škol, jehož cílem je zajistit bezplatné školní stravování pro děti ze sociálně slabých rodin. Administrativní krok pro jeho financování schválili krajští radní. Díky projektu dostává v kraji jídlo 1050 dětí ve věku od tří do 15 let. Podle odhadů je to zhruba pětina dětí, které jsou oficiálně vedené jako děti v hmotné nouzi ve středních Čechách, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

Do projektu je zapojeno 190 škol a 14 školních jídelen, nejvíce na Kladensku, naopak nejméně v okresech Praha-východ a Praha-západ. Někde jsou v jedné škole desítky dětí, které pomoc využívají, jinde jsou jeden či dva žáci. Na letošní školní rok má kraj na projekt přiděleno 6,8 milionu korun. Peníze rozděluje mezi přihlášené školy podle počtu žáků, kteří splňují podmínky. Dávku nedostávají rodiče, ale přímo děti ve formě školního oběda nebo celodenní stravy v mateřské škole. Peníze na obědy do škol z větší části pocházejí z Operačního programu potravinové a materiální pomoci a zbylá část ze státního rozpočtu. Projekt zastřešuje ministerstvo práce, které oslovilo kraje a hlavní město Prahu. V krajích hlavní agendu zajišťují úřady práce. Kraj školy oslovuje prostřednictvím obcí, krajská zařízení mají informace přímo od hejtmanství. "Bohužel kvůli projektovým pravidlům není možné se připojit kdykoliv během školního roku, ale vždy pouze do března na další školní rok, případně do poloviny října na druhé pololetí školního roku," uvedla Michaela Richtrová z krajského odboru řízení dotačních projektů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down