Projekt Potravinový patriot má podpořit prodej zboží jihočeských výrobců

Projektem s pracovním názvem Potravinový patriot chce Jihočeský kraj pomoci regionálním výrobcům, aby dostali své zboží více mezi lidi. Jeho součástí bude produktová mapa, kde budou vyznačeny obchody, které odebírají potraviny přímo od jihočeských prvovýrobců. Informovala o tom hejtmanka Ivana Stráská, projekt představila na českobudějovickém agrosalonu Země živitelka.

Měl by začít v polovině příštího roku. Zatím ho konzultují kraj, agrární komora a obchodníci. Záměrem je propojit už existující projekty, jako jsou Regionální potravina či Chutná hezky jihočesky, do nového projektu, který pomůže místním výrobcům dostat jejich produkty mezi lidi, řekla hejtmanka. Připomněla, že kraj je coby zřizovatel škol či sociálních zařízení i velkým odběratelem potravin, proto chce sám co nejvíc využívat místní potraviny.

Lokální výrobky mohou návštěvníci ochutnat na Zemi živitelce ve stánku Jihočeského kraje v pavilonu T1. Mezi jeho prvními návštěvníky byl 24. srpna i prezident Miloš Zeman. Zájemci se mohou v expozici kraje vyšplhat do koruny stromu a odpočinout si v relaxačních vacích, děti kromě herní zóny čeká i možnost zkusit dojení na modelu krávy v životní velikosti.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down