18.03.2003 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PROMT skončil loni s nižším ziskem

Akciové společnosti Moravskoslezské drůbežářské závody PROMT loni kvůli levné drůbeži klesl zisk o 45 procent. Podle ředitele společnosti Jana Harudy vykázal podnik předběžný hrubý zisk nejméně pět milionů při tržbách přes 1,7 miliardy korun. V předchozím roce však činil zisk PROMTu před zdaněním 11 milionů a tržby 1,68 miliardy korun.

Podle Harudy může za pokles zisku velmi nízká prodejní cena drůbeže a drůbežích výrobků. Jak řekl, průměrná cena drůbeže, která je ve vztahu k výstupům firmy asi 43 korun, by se měla zvýšit asi o pětikorunu. "Obecně platí, že by cena drůbeže měla být o deset procent vyšší, aby výroba byla rentabilní a mohly se hradit investice, které vyplývají z požadavků Evropské unie," dodal.
Vloni PROMT zpracoval 38.000 tun kuřat proti předloňským 31.000 tun. Počet porážených kuřat se meziročně zvýšil na 21 milionů ze 17 milionů kusů. Na českém trhu nyní firma má asi 16procentní podíl ve zpracování drůbeže. Firma využívá čtyři moravské závody, veškerou porážku drůbeže však přesunula do jediného z nich.
V současné době má firma okolo 1000 zaměstnanců v Modřicích, Ostravě-Martinově, Opavě a nedalekém Háji ve Slezsku. Firmu ovládají české právnické a fyzické osoby.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down