03.02.2005 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Propagace by měla přispět k vyšší spotřebě dřeva

Domácí spotřeba jehličnatého řeziva během deseti let by se měla zdvojnásobit na 0,46 metru krychlového na hlavu ročně. Průměr bývalé evropské patnáctky nyní činí 0,29 metru krychlového na hlavu ročně.To je nyní cílem České asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) a seskupení rakouského lesního hospodářství proHolz, aby zvýšila spotřeba dřeva na hlavu v České republice, která je nyní podprůměrem starých členských zemí. Pomoci tomu má propagace obou organizací.

V zemích, kde se dřevo aktivně propaguje, přinesla tato propagace pozitivní výsledky, poznamenal předseda proHolz Dieter Kainz. V Rakousku se během posledních patnácti let spotřeba jehličnatého řeziva na hlavu zdvojnásobila na 0,62 metrů krychlového ročně. Seskupení disponuje ročním rozpočtem asi 2,66 milionu eur (asi 80 milionů korun), které pocházejí především z příspěvků lesnických a dřevařských firem. Propagační aktivity rozvíjí v Rakousku i dalších zemích.
Podle prezidenta ČAPLH Josefa Horáka ztratilo dřevo v ČR během posledních let na významu jako stavební a výrobní materiál. Chybí nedostatek informací pro případné zájemce. Proto chce asociace spolu s rakouskou stranou spustit informační kampaň, která má za cíl změnit nynější trend.
Dřevo mají propagovat různé aktivity jako materiál pro architekturu, stavitelství i kulturu. V letošním roce má jít na účel asi 50 až 60 tisíc eur (zhruba 1,5 až 1,8 milionu korun), přičemž dvě třetiny dá rakouský proHolz a zbytek ČAPLH. Propagace se má nejdříve zaměřit na odbornou veřejnost, letos by se měly konat tři kongresy. dalších zemích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down