Protest potíže v dopravě nezpůsobil

Protestní jízdy zemědělců dnes dopoledne v Královéhradeckém kraji podle policie větší problémy v dopravě nezpůsobily. "Hlídky jsme měli posílené, ale nikde zasahovat ani řídit dopravu jsme nemuseli," řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Zemědělci akci v kraji hodnotí jako úspěšnou. Jízdy v hradeckém kraji byly součástí celostátní protestní akce organizované na dnešek Agrární komorou ČR a Zemědělským svazem ČR.
Farmáři dnes kolem 09:00 vyrazili s desítkami kusů techniky na deset tras v okresech Hradec Králové, Jičín, Náchod a Rychnov nad Kněžnou. Již v po 08:30 vyjel konvoj od obce Všestary po silnici I/35 do Hořic a zpět. "Dopravu jsme zbrzdili, ale žádné nebezpečné situace nebyly," řekl místopředseda okresní Agrární komory v Hradci Králové Jiří Černý, který sám řídil jeden z traktorů.
Zhruba hodinový protest podle něj splnil záměr. "Lidé si nás všímali, dali jsme o sobě vědět," řekl Černý. Zemědělci žádají hlavně přehodnocení unijních cílů na zemědělství, dále kritizují přesun peněz směrem k menším farmářům. Současná evropská environmentální politika podle nich povede k poklesu produkce potravin v Evropě a k závislosti na dovozu. Protest se koná dnes kvůli tomu, že je v Praze neformální setkání ministrů zemědělství a rybolovu zemí EU.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down