02.03.2009 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Protesty budou asi příští týden

Protest kvůli nízkým výkupním cenám mléka uspořádají chovatelé v Praze pravděpodobně koncem příštího týdne, kdy má do Prahy přijet eurokomisařka Mariann Fischerová Boelová. Novinářům to sdělil senátor Jan Hajda.

Protestem, kterého by se měli zúčastnit i sedláci z okolních zemí, chtějí zemědělci upozornit pokles výkupních cen mléka, nyní jsou podle zemědělců o třetinu nižší než před rokem a chovatelé na tržbách přišli o sedm miliard korun. Protestem by zemědělci chtěli rovněž poukázat na nerovné podmínky v oblasti zemědělství mezi starými a novými členy Evropské unie. Podle Hajdy je velkou chybou českého předsednictví, že se nesnaží disproporce odstraňovat. Pokud je zemědělská politika nastavena tak, že staré členské země berou na dotacích víc než nové, je to jednoznačně protekcionismus, řekl Hajda.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down