04.03.2004 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Protesty chovatelů prasat zatím ustaly, mohou ale znovu propuknout

Téměř všechny masokombináty vyplácely v průběhu týdne zemědělcům za živá prasata výkupní cenu 30 korun za kilogram tak, jak to požadoval krizový štáb chovatelů. Agroweb o tom informoval předseda odbytového družstva Centroodbyt Jan Veleba. Podle jeho slov za této situace zatím nebudou producenti pokračovat v nátlakových akcích, situace se však může již v pondělí radikálně změnit.

Ja Veleba uvedl, situace na trhu s vepřovým masem je sice tento týden stabilizovaná, nicméně již od podělí 8. března hodlají někteří zpracovatelé nákupní cenu živých prasat snížit. „Podle našich informací by měly od pondělí vyhlásit nákupní cenu 28 korun za kilogram živé váhy Kostelecké uzeniny a firma Steinhauser,“ řekl Veleba s tím, že u firmy Steinhauser je tato cena potvrzená, zatímco u Kosteleckých uzenin zatím nikoli. Centroodbyt jednal také s představiteli Masokombinátu ZŘUD, který podle jeho slov zatím cenu 30 korun udrží. Na základě těchto informací rozhodne o dalším postupu krizový štáb, který zasedne zítra „Budu navrhovat, abychom v pondělí situaci na trhu zmonitorovali, a pokud bude cena 30 korun prolomena, budou následovat další nátlakové akce, a to v nesrovnatelně větším rozsahu, než byla nedávná první demonstrace před firmou Steinhauser," řekl Veleba.
V úterý 9. března, by tak měly podle něj proběhnout dvě velké akce. „V případě nutnosti přistoupíme k tomu, že budou totálně blokovány dva vybrané masokombináty. Bude to akce francouzského typu, kterou oznámíme i ministrovi vnitra Stanislavu Grosovi,“ upřesnil Veleba. „Nepřejeme si, aby k nátlakovým akcím došlo, ale bude-li to nutné, bez váhání k nim přistoupíme,“ dodal.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down