Protesty zemědělců neomezí hlavní tahy

Do čtvrtečních protestů zemědělců se ve Středočeském kraji zapojí podniky ve všech oblastech regionu. Protest podpoří podle předběžných odhadů 50 až 60 strojů, nebudou ale vyjíždět na samostatné protestní jízdy. Protest, který pořádají v celém Česku Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR, bude v regionu součástí pracovních výjezdů zemědělců a nebude blokovat hlavní dopravní tahy, řekla  ředitelka středočeské agrární komory Petra Novotná. Komora i svaz od začátku roku protestují proti rozhodnutí vlády, přesunout větší část dotací k menším farmářům. Kritizují také řešení růstu cen energií nebo ekologická opatření.
"Zapojí se podniky v každém okrese, řeší si to tam sami. Nechceme blokovat hlavní tahy. Je krátce po žních, kdy bylo na silnicích techniky dost, takže protestní jízdy budou v rámci běžných zemědělských prací," řekla Novotná. Stroje, které se zúčastní protestu, budou označené vlajkami a hesly. Podle Novotné to bude třeba heslo "Češi na prvním místě".
Například v Bečvárech na Kolínsku plánují připevnit transparenty na vozy, které budou svážet silážní kukuřici. "Protest chceme podpořit. Zároveň máme od žní až do půlky prosince nejvíc práce a málo lidí, takže pokud bude hezky, nemůžeme přestat v pracích," řekl  místopředseda Zemědělské akciové společnosti Vojtěch Kšírl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down