Proti klecovým chovům slepic v Polsku

Organizace Evropská síť pro ochranu hospodářských zvířat (European network for the protection of farm animals) předá ve většině zemí Evropské unie v úterý 19. dubna otevřený dopis polským velvyslanectvím a uspořádá veřejné akce. Je to totiž právě Polsko, které začátkem letošního roku oznámilo svůj záměr předložit návrh na odložení zákazu použití nezdokonalených (holých) klecí o několik let. Informovala o tom Jaromíra Horáková ze Společnosti pro zvířata.

Zákaz použití nezdokonalených (holých) klecí v Evropské unii, který je ukotven ve směrnici Rady EU z roku 1999, má vstoupit v platnost od 1. ledna 2012. Jeho přijetí předcházelo mnoho let jednání a aktivit ze stran veřejnosti. Tento zákaz je však průběžně napadán jak ze strany některých zemí, tak drůbežářským průmyslem. „Znamenalo by to další utrpení pro tisíce slepic,“ uvedla Horáková.
N protest prodlouženého chovu slepic v klecích pořádá Společnost pro zvířata akci 19 dubna od 11 do 15 hodin Zkuste si klec u stanice metra Malostranská za přítomnosti maskota kampaně Slepice z klece ven – slepice Hetty. Zájemci si mohou vyzkoušet pobyt v kleci, vyfotit se pro fotopetici, podepsat petice a pohlednice pro Radu zemědělských ministrů EU. Mezi 12–13 hodinou dojde k předání dopisu polskému velvyslanectví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *