13.10.2004 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proti zlodějům vinných hroznů najměte bezpečností agentury, radí policie

Z vinohradů, kde se nyní sklízejí hrozny, mizí nejrůznější odrůdy. Policie zatím zaznamenala osm krádeží, což je zhruba stejný počet jako vloni. Přestože se policie snaží proti zlodějům bojovat všemi možnými způsoby, doporučuje pěstitelům, aby si na hlídání vinohradů najímali bezpečnostní agentury a aby si vinaři s ostrahou vzájemně vypomáhali. V silách policie není střežit všechny vinice, upozornila mluvčí policie.

Na Břeclavsku bylo odcizeno letos z vinohradů již asi 8000 kilogramů hroznů. S nájezdy zlodějů mají letos největší problémy pěstitelé z Hustopečska. Z vinohradů mizí hrozny odrůd – frankovky, svatovavřineckého modrého, andré, sauvignonu nebo veltlínu zeleného či silvánského zeleného. Největší krádeže révy byly se odehrály u Strachotína a Staroviček nedaleko Hustopečí. U Strachotína zmizelo z vinohradu 1800 kilogramů hroznů odrůdy frankovka a u Staroviček 4000 kilogramů hroznů odrůdy svatovavřinecký.
Mluvčí policie sdělila, že v rámci pátrání navštěvují i výkupny hroznů. Potvrdila, že ve dvou z dosavadních osmi případů se již podařilo dopadnout pachatele. Jednoho zadržel při krádeži vinař, druhého bezpečnostní služba střežící vinohrady. Hlavní sklizeň hroznů by měla skončit přibližně do měsíce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down