Provoz v opavské továrně na sušenky se rozšíří

Majitel opavské továrny na sušenky Opavia-LU, společnost Mondelez International, hodlá rozšířit dosavadní továrnu. V rozšířeném provozu nalezne pracovní místo nejméně dvě stě dalších lidí. Nový provoz má být spuštěn v roce 2015. Firma do stavby další haly v Opavě-Vávrovicích investuje dvě miliardy korun. Uvedl to dnes jednatel a ředitel závodu Opavia Slavomír Pudiš.

Nový provoz podle něj bude spuštěn v roce 2015. Nyní probíhají přípravné práce. Začali už s náborem lidí na inženýrské pozice. Současná velikost závodu se zdvojnásobí. Společnost již od roku 2010 investovala do výroby sušenek v Evropě 240 milionů amerických dolarů. Investice putovaly do závodů ve Francii, Británii a střední Evropě.

V nové hale bude umístěno pět výrobních linek. Na nich se budou vyrábět především sušenky BeBe Dobré ráno a Oreo, které zamíří na evropský trh. Podle ředitele závodu tak reagují na růst spotřeby jejich výrobků. Očekávají na evropských trzích zvýšení poptávky po těchto značkách. V Evropě jsou známé jako belVita. Od roku 2009 čisté příjmy z prodeje sušenek Oreo v Evropě stouply o 25 procent a belVita o 18 procent, dodal Pudiš.
Mezinárodní potravinářská společnost prostor pro novou halu hledala na více místech. Uspěla Opava, kterou má firma za nejefektivnější v Evropě. Představuje tak dobrou základnu pro budoucí růst. Důležitým faktorem byla podle představitelů firmy i kvalifikovaná pracovní síla.

Firma také uvedla, že velká většina pracovních míst bude určena pro pracovníky se středním odborným vzděláním v potravinářských a technických oborech. Práci tam najdou i nástrojáři, elektromechanici či údržbáři. Příležitost dostanou místní dodavatelé z blízkého okolí, především dodavatelé mouky a cukru.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *