Provozovatel cukrovaru v Prosenicích zvýšil tržby a vrátil se do zisku

Hanácká potravinářská společnost, která provozuje cukrovar v Prosenicích na Přerovsku, loni zvýšila tržby o pět procent na 567 milionů korun z 539 milionů korun v roce 2020. Hospodaření potravinářské firmy se vrátilo do zisku, když po ztrátě 2,7 milionu korun v roce 2020 vykázala loni zisk 547 tisíc korun. Uvádí to výroční zpráva Hanácké potravinářské společnosti, která patří mezi tři velké producenty cukru v Olomouckém kraji.

Cukrovar v Prosenicích dříve vlastnila francouzsko-britská společnost Eastern Sugar. V roce 1996 v něm byla ukončena výroba. Posléze cukrovar koupila Hanácká potravinářská společnost, která do jeho modernizace tehdy investovala 80 milionů korun. Cukrovar obnovil výrobu v roce 2000. V následné kampani cukrovar vykoupil kolem 150 tisíc tun cukrové řepy a vyrobil z ní více než 20 tisíc tun cukru.

V Olomouckém kraji nyní zpracovávají cukrovou řepu ještě cukrovar ve Vrbátkách na Prostějovsku a Litovelská cukrovarna v Litovli na Olomoucku. Cukrovar Vrbátky loni bezmála sedminásobně zvýšil svůj čistý zisk na 38,9 milionu korun z 5,9 milionu korun v roce 2020. Jeho tržby loni meziročně vzrostly o 29 procent na 596,5 milionu korun. Vedení cukrovaru ve výroční zprávě uvedlo, že ekonomické výsledky firmy díky vyšší produkci cukru přesáhly finanční plány na rok 2021, které počítaly se ziskem 22,4 milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down