Průzkum: Více než polovina lidí v zimě kupovala méně ovoce a zeleniny než dřív

Více než polovina Čechů letos v zimě kupovala méně čerstvé zeleniny a ovoce než v předchozích letech a většina pro ni mířila do supermarketů či hypermarketů. Co se týče druhů ovoce a zeleniny, dvě třetiny lidí v zimě nemění zvyklosti a kupují pořád totéž. Mezi zeleninou je nejžádanější cibule, mrkev, rajčata, papriky a česnek, z ovoce lidé kupují v zimě hlavně banány, mandarinky, citrony, jablka či pomeranče. Vyplynulo to z průzkumu, který provedla agentura SC&C počátkem března mezi téměř 2300 respondenty.

Nižší nákup zeleniny v letošním zimě oproti předchozím rokům deklarovalo 58 procent lidí. O ovoci totéž uvedlo 57 procent dotázaných. Někteří se ale nespoléhají jen na nákup a podle zjištění agentury si dvě pětiny lidí nějaké druhy ovoce a zeleniny pěstují sami, přibližně čtvrtina je dostává od příbuzných.
"Nejčastěji něco pěstují lidé ve věku 35 až 49 let, a to v Čechách. Vede však Jihomoravský kraj, kde 48 procent dotázaných pěstuje doma něco z ovoce nebo zeleniny. Častěji lidé pěstují něco sezonního a v supermarketech nakupují nesezonní nebo exotické ovoce či zeleninu. Nejoblíbenějším ovocem, které se nejčastěji pěstuje, je jablko. Ze zeleniny jsou populární mrkev, rajčata a brambory," uvedli autoři průzkumu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down