20.07.2005 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvenství GE Money Bank v poskytování hypotéky na nákup půdy

Mezi zemědělci, kteří získali státní podporu pro nákup půdy, je více než polovina klientů GE Money Bank. Celkově ke 30. červnu poskytla klientům 206 hypoték na nákup zemědělské půdy, z toho 148 klientů získalo nebo má podanou žádost o státní podporu, sdělila manažerka produktů této banky Iva Prokopová.

Celkové portfolio hypoték na nákup zemědělské půdy tvoří 206 úvěrů v objemu 385 milionů korun. Úvěry od GE Money Bank mají průměrnou výši 1,86 milionu korun a dobu splatnosti 15 let.
„Na rostoucí počet poskytnutých hypoték na nákup zemědělské půdy má kladný vliv především spolupráce s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF), který poskytuje zemědělcům finanční podporu při nákupu nestátní zemědělské půdy do osobního vlastnictví,“ řekla Iva Prokopová, manažerka produktů GE Money Bank pro zemědělské subjekty. „Naši klienti tvoří 64 % z celkového počtu zemědělců, kteří získali od PGRLF dotaci části úroku z úvěru v rámci programu Půda,“ dodala.
Od února 2004, kdy byl program Půda spuštěn, PGRLF schválil úrokové dotace u 157 žadatelů, dalších 36 získalo příslib dotace. Z tohoto počtu je celkem 100 klientů GE Money Bank se schválenou žádostí a 10 má příslib dotace. „Dalších 38 klientů GE Money Bank v rámci programu Půda má aktuálně podanou žádost o úrokovou dotaci,“ podotkla Iva Prokopová.
Od dubna GE Money Bank zemědělcům umožňuje za provozní a investiční úvěry ručit skotem. Pro větší snadnost a úsporu času a nákladů je dobytek oceněn účetní cenou, pak už postačí jen zajišťovací převod vlastnického práva. Díky tomu není nutné využívat znaleckých posudků a notářských zápisů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down