04.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První bioetanol z cukrové řepy vyrobí do konce týdne

V novém lihovaru, v areálu cukrovaru Dobrovice na Mladoboleslavsku, počítají s tím, že do konce týdne zahájí výrobu bioetanolu z cukrové řepy. Do konce roku chtějí vyprodukovat téměř 200 tisíc hektolitrů. Vedení plánuje, že zaměstná asi třicet pracovníků. Bioetanol bude vyrábět nově založená akciová společnost Agroetanol TTD, která patří tuzemské cukrovarnické skupině Cukrovary TTD, řekl generální ředitel firmy Oldřich Reinbergr.

Společnost Cukrovary TTD připravuje výstavbu menšího lihovaru také ve svém druhém cukrovaru v Českém Meziříčí na Rychnovsku. Jeho stavba by mohla začít na podzim 2007. Tento investiční záměr však musí ještě schválit akcionáři, uvedl Reinbergr.
Již koncem září zahájily Cukrovary TTD řepnou kampaň v obou svých cukrovarech, tedy v Dobrovici na Mladoboleslavsku a Českém Meziříčí na Rychnovsku. Reinbergr očekává, že celá společnost zpracuje asi 1,5 milionu tun cukrové řepy, z toho 1,1 až 1,2 milionu v Dobrovici a zbytek v Meziříčí. Ze zpracované řepy vyrobí celkem 190 až 200 tisíc tun cukru, odhaduje šéf firmy.
Výpadky ve výrobě by neměly nastat. Sklizená řepa má podle Reinbergra vysokou cukernatost i dobrou technologickou kvalitu. Výsledky kampaně sice zřejmě nedosáhnou původních plánů společnosti, ale nebude to podle ředitele zásadní propad.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down