První krajské dotace na drobnou novou lesní techniku dostanou lidé už příští týden

První žadatelé o krajskou dotaci na novou lesní techniku dostanou už příští týden na své účty peníze za realizované nákupy křovinořezů, postřikovačů a motorových pil. Z došlých 550 žádostí už jich od poloviny července stihl úřad zkontrolovat a vyřídit 137. „Úspěšnost žadatelů je zatím zhruba 97procentní. Do této chvíle jsme museli z důvodu nesplnění podmínek zásad vyřadit pouze čtyři žadatele, 133 žadatelů už obdrželo nebo obdrží návrh smlouvy. Ostatní žádosti zpracováváme a budou vyřízeny v následujících týdnech,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.

Dotace na novou drobnou lesní techniku nabídl Kraj Vysočina vlastníkům nebo nájemcům lesů v regionu letos poprvé, celkem na ně vyčlenil 15 milionů korun z vlastního rozpočtu. Do poloviny července podle zásad o dotaci požádalo 550 zájemců v objemu jedenáct milionů korun. V tuto chvíli je Radou Kraje Vysočina rozděleno přibližně 2,7 milionu korun. „Kraj Vysočina má na proplacení dotace až 60 dní od podpisu smlouvy, realita je taková, že peníze od nás odchází bez prodlení. Rychlost převodu v tuto chvíli záleží také na žadatelích, na rychlosti vrácení podepsaných návrhů smluv,“ dodává Martin Hyský.

Dotace Kraje Vysočina pro fyzické i právnické osoby, které spravují minimálně 5 ha a maximálně 50 hektarů lesa, v jednotlivých případech mohly dosáhnout v maximu až 23 tisíc korun. Kraj Vysočina je nabídl letos poprvé. Administrace žádostí probíhá v nadstandardně rychlém režimu i přes nutné dořešení drobných chyb žadatelů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down