23.05.2018 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První letošní mládě zubra na pastvině u Benátek nad Jizerou

První letošní mládě se narodilo zubrům v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou. Pracovníci chovatelského dohledu stádo denně kontrolují. O narození mládětě informovala ochranářská společnost Česká krajina.

Loňské první mládě zubrů přišlo na svět jen o pár dní dříve, chovatelé ho tehdy zpozorovali 9. května. "Narození zubřího mláděte jsme očekávali. Zubři se totiž v minulých dnech ukryli v porostu, což dělají vždy, když stádo chrání čerstvě narozené mládě," uvedl ředitel ochranářské společnosti Česká krajina Dalibor Dostál. Na pastvině v bývalém vojenském prostoru je to páté zubří mládě, které se v rezervaci velkých kopytníků narodilo za poslední tři roky. V roce 2016 to bylo jedno mládě, loni tři. Spolu s novým mládětem nyní místní stádo tvoří osmnáct zubrů.
Kromě zubrů přibývají také mláďata ostatních zvířat. Na pastvině u Benátek nad Jizerou se jen letos narodilo deset hříbat divokých koní, na pastvině u Milovic pak dalších pět. Kromě hříbat se letos narodila i čtyři mláďata praturů. Další mláďata velkých kopytníků by měla přibývat i v příštích týdnech, několik samic je ještě březích.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down