První letošní přírůstky Regionální potraviny

Osmý ročník soutěže Regionální potravina odstartoval. Ve 13 krajích České republiky bude odborná porota vybírat ty nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky. O prvních letošních přírůstcích se minulý týden rozhodovalo v Královéhradeckém kraji, kde odborná komise ocenila celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi. O značku Regionální potravina, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 136 produktů od 36 výrobců. O logo se soutěžilo v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 22 výrobků z kategorií Masné výrobky tepelně opracované a Alkoholické a nealkoholické nápoje. Informovala o tom tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková. 

Připomněla, že výrobky hodnotily dvě šestičlenné komise tvořené zástupci Ministerstva zemědělství, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. K udělení značky Regionální potravina Královéhradeckého kraje 2017 navrhla hodnotitelská komise v jednotlivých kategoriích vepřovou šunku delikates a. s. Skaličan, Farmářský mazánek z mangalice od Jana Bošiny z Vernéřovic, čerstvý sýr polotvrdý Karsit, společnosti Karsit Agro a. s., Bio ovčí mléko od Moniky Menčíkové, Nožičkovic sušenky – levandulky společnosti Nožička s.r.o., pivo Primátor Premium a. s. Primátor, Frydrychovy křížaly z farmy – odrůda Topaz, které vyrábí rodinná ovocnářská farma Frydrych a Manku salátovou společnosti Fabio Produkt. Jedinou kategorií, která zůstala v tomto kraji bez ocenění, jsou cukrářské výrobky včetně cukrovinek.
Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. V současné době značku nosí 416 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *