24.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První líh z nový lihovar v Dobrovici má být expedován do dvou týdnů

Nový lihovar společnosti Cukrovarů TTD v Dobrovici na Mladoboleslavsku pravděpodobně během jednoho až dvou týdnů vyexpeduje první hektolitry bioetanolu. Pro Agroweb to uvedli při včerejším slavnostním otevření provozu zástupci firmy.

Nový lihovar, který byl postaven během šesti měsíců a ještě letos má vyrobit 150 až dvě stě tisíc hektolitrů bezvodého lihu z řepné šťávy. Je podle zástupců Cukrovarů TTD také jediným lihovarem i mezi chystanými projekty jiných firem, které budou využívat k výrobě biolihu cukrovou řepu. Ostatní projekty počítají s výrobou biolihu z obilí.
Lihovar byl pořízen investičními náklady kolem 660 milionů korun. Zkušební provoz začal 3. října a potrvá pravděpodobně až do srpna 2007. Podle ředitele Cukrovarů TTD Oldřicha Reinbergra bude provoz napřezrok schopen vyrobit již 600 tisíc hektolitrů biolihu a po dodatečných investicích kolem půl miliardy korun by měla činit jeho roční produkce až jeden milion hektolitrů biolihu.
Reinbergr nicméně konstatoval, že veškerý biolíh vyráběný společností Agroetanol TTD, které lihovar patří, půjde na export do okolních zemí, protože u nás tento program nedostal potřebnou politickou podporu a chybí dosud i jasná pravidla pro výrobu biolihu i jeho přimíchávání do pohonných hmot

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down