28.05.2003 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První místo pro Madetu

Nejlépe se v soutěži o mlékárenský výrobek roku 2003 umístil Libínský sýr od společnosti Madeta. Zároveň obdržel nejvyšší ocenění mezi přírodními sýry. Cenu převzal z rukou prvního náměstka ministra zemědělství Dušana Vaňka přímo generální ředitel Madety Milan Teplý.

V kategorii tavených sýrů si odnesl prvenství Hořec
lahůdkový, který vyrábí Tavírna sýrů Nymburk z holdingu Promil Nový Bydžov. Z tvarohů měl nejlepší hodnocení Klasický český tvaroh z produkce Místecké mlékárny.
Mezi jogurty a zakysanými výrobky odborníci udělili první
místo Pierotu od Olmy Olomouc. Stejná mlékárna pak vybojovala nejvyšší cenu i v kategorii tekutých výrobků se svým BIO mlékem.
Výsledky soutěže, kterou vyhlásilo ministerstvo zemědělství a Českomoravský svaz mlékárenský, se včera prezentovaly na setkání mlékařů, zemědělců a prodejců mléčných výrobků u příležitosti oslav Světového dne mléka.
Do soutěže vyhlášené loni v květnu přihlásilo 12 společností 29 výrobků. Vzorky produktů byly shromážděny v Ústavu technologie mléka a tuků Vysoké školy Chemicko - technologické. Hodnocení provedly letos 30. dubna dvě komise složené z odborníků vysokých a odborných škol a poradenských firem.
Vedle senzorických vlastností byl hodnocen marketingový
přínos výrobku, zavedení nové technologie a umístění na trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.