25.11.2011 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První ročník Eko Bio Rodina zná vítěze

Vítězem prvního ročníku soutěže Eko Bio Rodina se stala Eva McLeanová a její devítiletý syn Samuel s animovaným filmem Recyklace, informovalo o tom ministerstvo zemědělství (MZe).

Úkolem soutěžících rodin bylo tvůrčím způsobem vyjádřit svůj vztah k ekologickému zemědělství, biopotravinám nebo životnímu prostředí. Rodiny měly zároveň ukázat, jak se jim daří tento vztah realizovat v praxi. Cílem projektu je vzbudit zájem o ekologické zemědělství a biopotraviny. Do soutěže dorazilo 25 výtvorů, mezi nimi například koláže, fotoreportáže, výtvory z recyklovatelných materiálů, báseň, příběh, ale třeba i kečup vyrobený pouze s pomocí solární energie nebo domácí bylinkové biošťávy.
"Soutěž podporuje ekologické zemědělství a biovýrobky. Pozitivní je, že se do ní zapojují celé rodiny - od nejmenších po nejstarší členy domácností. Soutěž dokazuje, že ekologie se týká každého," uvedl ministr zemědělství Petr Bendl. Projekt finančně podpořilo MZe. Mezi cenami pro vítěze byl například víkendový rodinný pobyt na ekofarmě.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down