První sklizeň chmele zahájili na Přerovsku

Jako první zahájilo sklizeň chmele Zemědělské družstvo Kokory v Tršické oblasti okresu Přerov. Pěstuje ho na ploše 182 hektarů.

V sobotu 22. srpna nastoupili na sklizeň chmele zaměstnanci spolu s brigádníky vysokých škol z celé republiky, kteří chtějí pomáhat při sklizni. Pracují jedenáct hodin ve dvou směnách.

Podle informací předsedy Zemědělského družstva Kokory Ing.Vladimíra Lichnovského pěstují odrůdu Žatecký poloraný červeňák, které se u nás daří. „Při posledních deštích spadlo přes osm hektarů chmelnic a ty se budou sklízet později. Úrody se nedočkáme ani na nově založených chmelnicích kvůli suchu a tropickým teplotám. I když celkově se předpokládá letošní sklizeň chmele podprůměrná, kvalita by neměla být ohrožena,“ zhodnotil letošní pěstitelskou sezónu Ing. Vladimír Lichnovský. Sklizeň chmele probíhá na šesti česačkách, a to v Kokorách, Čekyni a Nelešovicích.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down