16.07.2007 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První žádosti

Během prvních tří dnů od zahájení příjmu žádostí o podporu z nového Programu rozvoje venkova přijaly regionální odbory Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) na čtyři stovky těchto dokumentů. Uvedl to tiskový mluvčí SZIF Vilém Frček.

Největší nápor musely přitom pracovníci SZIF zvládat hned v pondělí 9. července dopoledne, kdy byl příjem žádostí pro toto kolo zahájen. To přicházeli lidé s desítkami žádostí. Jejich největší počet, a to 109, zaevidovalo přitom pracoviště v Brně.
V rámci tohoto kola SZIF přijímá na svých regionálních pracovištích žádosti na tři podopatření, jedno z osy I a dvě z osy III. Jde o modernizaci zemědělských podniků, zahájení činnosti mladých zemědělců a diverzifikace činností nezemědělské povahy. Největší zájem přitom podle Frčka byl přitom o první dvě uvedená podopatření.
Mluvčí připomněl, že příjem žádostí končí 27.července ve 13 hodin, pro opatření zahájení činnosti mladých zemědělců o sedm dní dříve.
Doplnil, že pracovníci všech regionálních odborů SZIF jsou připraveni žadatelům pomoci. Funguje také infolinka SZIF na čísle 222 871 871 (7:45 – 16:15 hod.).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down