26.03.2001 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První zemědělský veřejný sklad v provozu

Ministerstvo zemědělství ČR udělilo povolení k provozu zemědělského veřejného skladu PRIMAGRA a.s. Milín, na kapacitu 5 000 tun. Primagra a.s. může přijímat zboží a vydávat zemědělské skladní listy jako listinné cenné papíry. Informoval o tom dnes tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

Vlastníci skladních listů se mohou obracet na bankovní domy se žádostmi o úvěry. MZe v současné době eviduje další čtyři žádosti o povolení zemědělského veřejného skladu.
Skladování vybraných druhů obilovin, luskovina a olejnin musí splňovat podmínky vymezené zákonem č. 307/2000 Sb., o zemědělských skladních listech a zemědělských veřejných skladech a o změně některých souvisejících zákonů, a vyhláškou MZe č. 403/2000 Sb., kterou se určují druhy zemědělského zboží, na něž je možné vystavovat skladní list, a podmínky pro provozování zemědělských skladních listů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down