25.02.2004 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvních 65 krav z Trstěnic bylo utraceno

V asanačním závodě v Žichlínku na Ústeckoorlicku utratili včera kvůli BSE 65 z celkových 248 kusů dobytka z Trstěnic na Svitavsku. Výsledky testů mrtvých zvířat budou podle ředitele pardubické veterinární správy Josefa Boháče známy dnes.

Termíny ukončení dalších etap likvidace zvířat ze Zemědělského družstva v Trstěnicích jsou podle něj do 15. března a do 23. dubna. Stát družstvu podle jeho předsedy Stanislava Krejsy přispěje asi 30.000 korunami na jedno utracené zvíře, což činí celkem přes sedm milionů korun. "Nakoupíme za to vysokobřezí jalovice, do konce roku se to bude rovnat," prohlásil k situaci, kdy bude družstvo mít opět 500 dojnic. Nucená likvidace však pro družstvo stejně znamená finanční ztrátu na tržbách za nedodané mléko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down