24.04.2007 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prvovýrobci, zpracovatelé, obchodníci a ministr znovu jednali o mase

Dnes proběhlo druhé kolo jednání mezi ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem a zástupci prvovýrobců, zpracovatelů a obchodníků o dovozech masa a dalších souvisejících tématech.

Jak uvedla mluvčí MZe Táňa Králová, vedle zástupců Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, kteří toto jednání iniciovali, se u kulatého stolu po čtyřech týdnech opět sešli zástupci Svazu českých a moravských spotřebních družstev ČR, zástupci pěti maloobchodních a velkoobchodních řetězců, Českého svazu zpracovatelů masa, Agrární komory, Potravinářské komory a Sdružení českých spotřebitelů.
„Jsem rád, že i díky jednání u kulatého stolu na konci března letošního roku došlo a v budoucnu dojde k bilaterálním jednáním mezi zástupci obchodu a dodavatelů na nejvyšší úrovni. Jsem přesvědčen, že otevřená diskuse pomůže vyřešit problematické otázky snáze než jakýkoli nátlak té či oné strany,“ uvedl ministr Gandalovič.
Ministr informoval, že sněmovně doporučí nepodpořit poslanecký návrh novely zákona o ochraně hospodářské soutěže, který reguluje chování obchodních subjektů vůči dodavatelům a o kterém budou poslanci tento týden jednat. Negativní stanovisko proti návrhu zákona vyjádřili také zástupci pořádajícího Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Na nedokonalé řešení nynějšího návrhu tohoto zákona poukázali i zástupci Agrární komory ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down