19.06.2002 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pšenice na burze poklesla

Plodinová burzy Brno zaznamenala na svém posledním obchodování mírný pokles ceny potravinářské pšenice o 5,3 procenta na 3110 Kč/t. Jak uvedl generální sekretář burzy Karel Zezula, šlo zřejmě o doznívající staré kontrakty mlynárenských firem.

V paritě B, při úhradě dopravy prodávajícím, šla dnes nahoru ještě i krmná pšenice o 3,7 procenta na 2800 korun za tunu. Ceny 3950 Kč/t žita a 3100Kč/t kukuřice zůstaly v paritě B bez pohybu, zatímco se sladovnickým ječmenem, hrachem a řepkou se dnes na PBB neobchodovalo. "Stále trvají importy žita a exporty kukuřice," tvrdíl Zezula.
V paritě A, při úhradě dopravy kupujícím, se nejvíce zvýšila
cena krmného ječmene, o 5,6 procenta na 2800 Kč za tunu. O čtyři procenta na 2600 Kč/t posílila krmná pšenice a 3100 Kč za tunu potravinářské pšenice zůstalo proti minulému obchodování beze změny. V paritě A dnes úplně chyběly obchody s žitem, kukuřicí, hrachem a řepkou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down