04.09.2007 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ptačí chřipka na jihu Ruska

Ohnisko ptačí chřipky způsobené virem H5N1 objevili veterináři na jihu Ruska na farmě s drůbeží v Krasnodarském kraji. Více než čtyři sta kuřat v důsledku tohoto onemocnění nebezpečného pročlověka uhynulo a přes čtyři sta dalších opeřenců bylo utraceno, aby se zabránilo dalšímu šíření nemoci. Informovalo o tom veterinární oddělení ruské agentury pro dohled nad zemědělstvím.

Ptačí chřipka se v Rusku poprvé objevila na Sibiři v roce 2005. Další případy byly zaznamenány více na západě země, většinou daleko od Moskvy. Loni se ptačí chřipka potvrdila na 93 místech na Sibiři a v jižním Rusku, především na severním Kavkaze v blízkosti hranic s Gruzií a Ázerbájdžánem. Také v okolí sibiřského Novosibirsku a Omsku se vyskytlo několik případů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down