10.05.2001 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rada celní unie bude jednat o potravinách

Rada celní unie ČR a Slovenska bude na svém pražském zasedání v pátek 11. května jednat o vzájemném obchodu zemědělskými a potravinářskými výrobky a o postupu při jednáních o liberalizaci obchodu těmito komoditami v rámci existujících, resp. nových preferenčních dohod. Potvrdila to mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Anna Stárková.

Na minulém jednání RCU loni v listopadu v Bratislavě se shodli ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr a slovenský ministr hospodářství Ĺubomír Harach na tom, že dovoz českého piva na Slovensko již neznamená zásadní problém česko-slovenského obchodu v rámci celní unie. Jedinou tzv. citlivou položkou tak zůstává pouze izoglukóza. V roce 2001 by slovenská dovozní kvóta na pivo neměla být nižší než loňských stanovených 532 tisíc hektolitrů a k 1. lednu 2002 by toto ochranářské opatření mělo být zrušeno. RCU projedná plnění sjednaných úkolů, z nichž stále nebylo splněno uzavření dohody o vzájemném uznávání výsledků zkoušek akreditovaných laboratoří a státních zdravotnických ústavů u agropotravinářských výrobků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down