23.06.2005 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rada EU pro životní prostředí se sejde v Lucemburku

V pátek 24. června 2005 se v Lucemburku uskuteční letos již druhé řádné zasedání Rady EU pro životní prostředí. Delegaci České republiky povede ministr životního prostředí Libor Ambrozek, informovala z tiskového oddělení úřadu Eva Veverková.

Rada projedná řadu témat, zejména ochranu podzemních vod, otázku používání geneticky modifikovaných organismů (GMO), návrh směrnice zaměřené na vybudování prostorové informační infrastruktury INSPIRE (INfrastructure for SPatial InfoRmation in Europe) a připravovaný zákaz vývozu rtuti ze zemí EU. Česká republika jednoznačně podporuje připravovaný zákaz vývozu rtuti, který pomůže nejen přírodě, ale přispěje i ke zlepšení zdraví obyvatel. Rtuť se totiž objevuje i v potravinách, které sami jíme, například v rybím mase,“ konstatuje ministr životního prostředí Libor Ambrozek.
Ministři budou také diskutovat o nové chemické politice REACH, což je nový systém nakládání s chemickými látkami. Ten by měl zvýšit ochranu lidského zdraví a životního prostředí a zjednodušit stávající legislativu tím, že zavede stejný postup pro bezpečné používání všech chemických látek. Látky, které jsou z hlediska ochrany lidského zdraví a životního prostředí nejnebezpečnější, by měly být používány pouze tak, aby existující rizika byla minimalizována. Jejich používání bude postupně omezováno a nahrazováno vhodnými alternativami.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down