Rada města Prahy rozhodla, kdo bude šéfem pražských lesů

Novým ředitelem příspěvkové organizace Lesy hlavního města Prahy se stane Vladimír Krchov, který působil ve společnosti Lesy ČR. Rozhodla o tom rada města. Nahradí končícího šéfa Martina Kroutila, který požádal o uvolnění z funkce. Vedení lesů muselo nedávno vysvětlovat problémy se zadáváním veřejných zakázek. Organizace měla při jejich zadávání opakovaně porušit zákon.

Vladimír Krchov je člověk, který se celý svůj profesní život zabývá problematikou lesů, řekl ke jeho jmenování náměstek primátora Jiří Nouza. Naposledy pracoval jako technický ředitel na ředitelství Lesů ČR. Na jeho zvolení se jednomyslně shodla výběrová komise.

Dosavadní ředitel Kroutil na začátku roku požádal o uvolnění z funkce. Důvodem podle něj je očekávaná změna ve struktuře příspěvkové organizace hlavního města, která bude převedena na akciovou společnost. Nový šéf by se měl funkce ujmout od začátku dubna.

Na konci loňského roku se objevila informace o pochybení, která vzešla z výsledků mimořádné magistrátní kontroly ve vedení pražských lesů. Ta potvrdila závěry analýzy, kterou pro Prahu vypracovala firma Deloitte Advisory. Prahou stoprocentně vlastněná organizace podle kontroly mimo jiné dodavatelům proplácela faktury na vyšší částky, než jaké byly vysoutěženy, proplácela duplicitní faktury a netransparentně vybírala vítěze soutěží.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down