01.09.2021 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řada pivovarů se zřejmě přidá k Plzeňskému Prazdroji a zdraží pivo

Řada pivovarů se zřejmě přidá k Plzeňskému Prazdroji a zdraží pivo. Vyplývá to z ankety. Prazdroj, který je lídrem trhu, dnes oznámil, že od října zvedne cenu piva v průměru o tři procenta. Druhým největším producentem piva v ČR jsou Pivovary Staropramen. Mluvčí firmy Denisa Mylbachrová řekla, že společnost ceny u vybraných piv zvýšila už na začátku prázdnin. Ceny naopak zatím drží Budvar nebo Svijany.

"Společnost Pivovary Staropramen přistoupila k úpravě ceny vybraných sudových a tankových piv od 1. července 2021. Hlavním důvodem byl znatelný nárůst cen některých klíčových vstupů, především pak vody, energií, ropy. V průměru se cena navýšila o 2,9 procenta," uvedla Mylbachrová. Společnost provozuje smíchovský Staropramen a ostravský pivovar Ostravar.
"Tento krok jsme důkladně zvážili, protože provozovny podporujeme po celou dobu pandemie a víme, že jejich situace není jednoduchá. Museli jsme však zohlednit zmíněný citelný nárůst cen některých vstupů, abychom byli i nadále schopni konzumentům nabídnout pivo v té nejlepší kvalitě," dodala Mylbachrová.
Další velká skupina, Heineken, do kterého patří například značky Krušovice, Starobrno, Zlatopramen nebo Hostan, se dnes k vývoji cen příliš vyjadřovat nechtěla. "V současnou chvíli připravujeme plány a strategii na rok 2022, nemůžeme proto toto zatím blíže komentovat," řekla mluvčí Dita Vašíčková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down