Radegast uspěl v soutěži

Nealkoholické pivo Birell pivovaru Radegast získalo zlato a stříbro v prestižní mezinárodní soutěži The International Brewing Awards ve Velké Británii. První místo v kategorii nealkoholických piv obsadil polotmavý Birell a druhou příčku světlý. Ve stejné soutěži, mezi ležáky s obsahem alkoholu 4,8 až 6,9 procenta, získal stříbro Královský Pivovar Krušovice s exportním pivem Krušovice Imperial.

Ceny v deseti hlavních kategoriích uděluje (britská soutěž) od roku 1886. Letos hodnotila odborná porota 841 piv z 50 zemí celého světa," řekl Ivo Kaňák, manažer nošovického pivovaru Radegast, který se podílel na receptuře Birellu. Třetí v kategorii nealkoholických piv, tedy nápojů do 1,1 procenta alkoholu, bylo rumunské pivo Ursus Fara Alcool z pivovaru Ursus Breweries.  Receptura Birellu je odlišná od výroby ostatních nealkoholických piv na českém trhu. Využívá speciálních pivovarských kvasinek, které produkují minimum alkoholu. "Jsou zcela jiné než ty, které se používají k výrobě ostatních značek. Jiné podmínky vaření, kvašení i zrání a dokvašování jsou pro výrobu typické. Výsledkem je chuť dokonale pivní, k nerozeznání od alkoholických piv," řekl Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje, do jehož skupiny patří také pivovar Radegast. The International Brewing Awards je podle něj nejstarší a také jednou z nejuznávanějších pivních soutěží na světě, založenou v roce 1886 v Islingtonu na severu Londýna. Od roku 2011 se koná v anglickém Burtonu. Celkem 841 různých piv letos posuzovalo 36 rozhodčích, pivovarských odborníků ze 16 zemí. V každé z deseti kategorií byla udělena pouze jedna zlatá, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down