05.05.2014 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řadí se k elitě (komentář)

Minulý týden byly vyhlášeny výsledky prestižní soutěže Manažer roku, jejímž cílem je vyhledat, objektivně a nezávisle vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu, jejich metody a přínos pro rozvoj firem a celé ekonomiky České republiky. Mezi sebou se utkali ti nejlepší z celého národního hospodářství. Ze stovek nominovaných se do užšího výběru dostalo 72 finalistů.

Na slavnostním vyhlášení na pražském Žofíně bylo vyhodnoceno 22 nejlepších manažerů. Absolutním vítězem se stal Karel Žďárský ze společnosti Farmet, která se zabývá vývojem zařízení pro zemědělce. Zařadil se tak mezi absolutní elitu 21 manažerů od roku 1993. Své zastoupení měli uchazeči, nominovaní Zemědělským svazem ČR, i ve skupině nejlepších TOP 10. Z resortu pocházel také nejlepší manažer malé firmy do 50 zaměstnanců a střední firmy do 250 zaměstnanců. Dá se tak říct, že snad všech devět představitelů resortu, jejichž zastoupení bylo letos historicky nejvyšší, bylo úspěšných. Ocenění však zemědělci a další představitelé agropotravinářského sektoru sklízejí nejen v této soutěži, ale i dalších kláních, kde jsou zastoupeni podnikatelé ze všech oblastí národního hospodářství, jako je například Živnostník roku, odkud si v roce 2012 odnesl prvenství farmář David Smetana.

Přestože v minulosti bylo zemědělství často politiky opomíjeno a bývalo popelkou, jedno je  jisté, s jeho zástupci se musí počítat. I jejich umístění v soutěžích potvrdilo, že se řadí k elitě, která ovlivňuje rozvoj celého národního hospodářství. To zřejmě konečně zjistili i političtí přestavitelé, proto v koaliční smlouvě věnovali velkou část zemědělství. Teď je čas tuto dohodu naplnit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down