Řádné podání žádosti končí v pondělí 16. května

Již více než 17 000 zemědělců podalo k 9. květnu Jednotnou žádost (JŽ) 2022, což činí přes 50 procent z předpokládaného počtu 30 tisíc žadatelů. Téměř všechny žádosti byly podány přes Portál farmáře (PF). Řádný termín pro podání tohoto univerzálního formuláře končí v pondělí 16. května. Uvedl to tiskový mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Miroslav Bína.

Žádost o zařazení do navazujících agroenvironmentálně-klimatických opatření (NAEKO) zatím podalo přes 5700 uchazečů. O zařazení do opatření Navazujícího ekologického zemědělství (NEZ) požádalo přes 1700 zájemců. JŽ lze podat ještě do 10. června. Zájemci však musí počítat se sankcí jedno procento za každý pracovní den. Možnost pozdního podání se ale nevztahuje na žádosti o zařazení a změnu zařazení v rámci Agroenvironmentálně-klimatických opatření a Ekologického zemědělství. Podání přes Portál farmáře je nejjednodušší. Žadatelé zde získají informace o aktuálním průběhu administrace a také rozhodnutí pro jednotlivá opatření.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down