22.06.2000 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rebel skončil druhý na World Beer Cup v USA

Druhé místo v kategorii piv plzeňského typu obsadil na soutěži kvality piva World Beer Cup v USA Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod s pivem Rebel. Soutěže, kterou pořádá americká Asociace pivovarů ve dvouletém cyklu, se zúčastnilo 1131 piv z 371 pivovarů ze 37 zemí.

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod patří mezi malé nezávislé pivovary s ročním výstavem zhruba 175 tisíc hektolitrů. Jeho dominantním odbytištěm je region Havlíčkův Brod, okolí Jihlavy a Žďár nad Sázavou. Firma míří také na Pelhřimovsko, Třebíčsko, Pardubicko a do Hradce Králové a Brna. V loňském roce skončila společnost s tržbami 220 miliónů korun, což představovalo více než pětadvacetiprocentní nárůst v porovnání s tržbami roku 1998, které činily 174 miliónů korun. Jak uvedl obchodní ředitel pivovaru Pavel Prchal, pod značkou Rebel a Lion prodali vloni 174 tisíc hektolitrů. Z toho 148,5 tisíce tvořila vlastní výroba a dalších asi 25 tisíc hektolitrů bylo pro společnost vyrobeno v jiných pivovarech. Zhruba desetinu své produkce firma v loňském roce vyvezla, a to zejména do vyspělých zemí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down